Πέμπτη 31 Δεκεμβρίου 2009

Κι όμως, θα μπορούσε περισσότερα...

Την ήττα γνώρισε η ομάδα βόλεϊ στο κλειστό του Ρέντη από το γαύρο, για την δεύτερη αγωνιστική του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος, και τελευταία για το 2009. Ο ΑΡΗΣ προσπάθησε, έδειξε πολύ καλό πρόσωπο για μεγάλα διαστήματα του παιχνιδιού, αλλά κάποιες λεπτομέρειες σε κρίσιμα σημεία και των 3 σετ, οδήγησαν τελικά στην ήττα με 3-0.
Ελπίζουμε η αλλαγή του έτους να αποτελέσει και την απαρχή της ανάκαμψης της ομάδας, διότι η βαθμολογική της θέση δεν είναι αντάξια ούτε του ονόματος του Συλλόγου, ούτε και του φετινού ρόστερ της.
Πρώτο ραντεβού για το 2010 είναι το παιχνίδι απέναντι στον Πανελλήνιο (11/1, 19:00) στο κλειστό των Βασιλικών. Ο αντίπαλός μας είναι 5ος στην βαθμολογία, αλλά μόλις με 5 βαθμούς διαφορά από τον ΑΡΗ, οπότε καταλαβαίνουμε όλοι ότι οι διαφορές είναι μικρές στο πρωτάθλημα, και αν η ομάδα κατακτήσει τους 3 βαθμούς σ' αυτό το παιχνίδι, τότε θα αλλάξει άρδην και η βαθμολογική της θέση και η ψυχολογία της. Η παρουσία μας ΚΑΙ σ' αυτό το ματς είναι επιβεβλημένη!